The Guardian: російська розвідка працює з Трампом вже 40 років

ДУМКА 29, Січень 2021, 17:16 98
The Guardian: російська розвідка працює з Трампом вже 40 років

Російські спецслужби вирощували Дональда Трампа як свого агента протягом 40 років.

Про це колишній розвідник КДБ Юрій Швець заявив в інтерв’ю The Guardian.

“Бувають випадки, коли людей вербують в студентські роки, а потім вони займають важливі посади; щось на зразок цього сталося і з Трампом»,-розповів розвідник британській газеті.

У книзі Крейга Унгера ” Американський компромат “(»American Kompromat”), в основу якої лягли слова Швеця, йдеться, що бізнесмен нібито вперше потрапив у поле зору російських спецслужб ще в 1977 році, коли одружився на чеській моделі Івані Зельнічковій.

Три роки по тому він відкрив Готель “Гранд Хаятт Нью-Йорк”, для якого купив 200 телевізорів у радянського емігранта Семена Кислина, який нібито співпрацював з КДБ. Швець заявляє, що саме Кислін запримітив Трампа в якості потенційного агента.

У 1987 році бізнесмен вперше відвідав Москву і Санкт-Петербург разом з дружиною Іваною. Колишній розвідник стверджує, що агенти КДБ всіляко замовчували Трампа і вселили йому ідею піти в політику. “Вони досконально вивчили його особистість, розуміли, що він за людина. У КДБ знали, що він надзвичайно вразливий інтелектуально і психологічно, схильний до лестощів», — заявив Швець.

Незабаром після повернення в США Трамп почав серйозно роздумувати про висунення в президенти від Республіканської партії. У тому ж 1987 – му він опублікував свого роду звернення до американського народу, в якому звинуватив союзну Японію в експлуатації Сполучених Штатів і висловив скептицизм з приводу участі США в НАТО.

За словами Швеця, в КДБ цю публікацію нібито зустріли радістю. Екс-розвідник також стверджує, що в Москві дуже зраділи перемозі Трампа на президентських виборах в 2016 році.

У квітні 2019 року спецпрокурор Сполучених Штатів Роберт Мюллер опублікував доповідь про втручання Росії в президентські вибори 2016 року. У доповіді йдеться про те, що Москва дійсно втручалася в американський виборчий процес, але існуючі підозри про зв’язок російської сторони з Трампом Підтвердити не вдалося. Пізніше федеральним судом Вашингтона було постановлено, що зв’язок «фабрики тролів» з російською владою також не доведена.