Трампа звинуватили в поширенні фейків, що “Талібан” отримав американську зброю і техніку

ДУМКА 1, Вересень 2021, 07:31 1269
Трампа звинуватили в поширенні фейків, що “Талібан” отримав американську зброю і техніку

Трамп-молодший точно поширив фейк, оскільки зазначена сума-це гроші, витрачені протягом 20-річної війни, а не тільки на озброєння.

Фактчекінг провели в американському виданні The Washington Post.

У документах дійсно можна знайти інформацію, що в Афганістані є американське озброєння, але не на таку суму. Однак, Трамп-молодший стверджував, що на 85 млрд доларів – сума, якою можна оцінити “залишено талібам озброєння”.

У звіті спеціального інспектора з оснащення Афганістану (SIGAR) сказано, що станом на 30 Липня витрати на Фонд сил безпеки Афганістану після початку війни в 2001 році становили (технічно) 82,9 мільярда доларів.

Однак, в останні роки ці цифри значно менше. Так, в 2021 році на сили безпеки було витрачено майже 3 мільярди американських доларів. Майже стільки ж – у 2020 році.

Крім цього, американський уряд витратив майже 36 мільярдів доларів на зміцнення уряду Афганістану. Загальна сума афганського проекту становить понад 144 мільярди доларів.

Трамп-молодший точно поширив фейк, оскільки зазначена сума-це гроші, витрачені протягом 20-річної війни, а не тільки на озброєння, отримали таліби через нездатність афганської армії захистити свою країну.