У Білорусі звинуватили Україну в “підготовці бойовиків” для організації військового конфлікту

consaidin 20, Серпень 2020, 23:33 1185
У Білорусі звинуватили Україну в “підготовці бойовиків” для організації військового конфлікту

Глава Міноборони Білорусі Віктор Хренін провів зустріч з керівництвом структурних підрозділів Міноборони, Генштабу та Збройних сил на якій заявив, що на території України готують бойовиків та допустив можливість громадянської війни. Він не виключає сценарію військового конфлікту, де проти учасників акцій протесту буде застосована армія.

Зустріч відбулася 19 серпня в Центральному будинку офіцерів у Мінську. Інформує “Думка”, посилаючись на білоруське видання “Наша Нива”. Видавництво оприлюднило розшифровку запису, який вдалося зробити одному з присутніх на зустрічі.

“Війна прийшла до нас у дім. Вся країна в епіцентрі”, – заявив Хренін.

“Готуються бойовики на території України, триває збір громадян”, – припускає він.

Міністр оборони Білорусі не виключає застосування військовими зброї проти народу.

“Ті політтехнологи, які пишуть тексти Тіхановській, запитують: армія, ви з народом? Чи будете ви стріляти проти народу? Нас закликають, зокрема і Тіхановська, яка говорить “Не виконуйте злочинні накази”. Ця жінка нас закликає до зради, порушення закону – не виконувати накази. Злочинний він, не злочинний … – ми люди військові”, – підкреслив він.

“Поки армія не перейде на бік протестувальників, державу розвалити неможливо. Вся надія на нас із вами. … Треба боротися, якщо треба – і зі зброєю”, – заявив Хренін.

Міністр оборони Білорусі вважає, що армія повинна виконати роль вартового, відносно нинішніх подій в країні.

“І в разі виконання всіх команд вартовим, або якщо йому загрожує небезпека, він зобов’язаний застосовувати зброю на ураження. Страшенно не хочеться цього робити, але це обов’язок вартового, це обов’язок нас із вами – армії. Може, дехто цього хоче, щоб потім нас, мене, звинуватити у геноциді проти власного народу, тому що коли застосовується зброя, гинуть мирні люди”, – резюмував Хренін.

“Так, ми, можливо, увійдемо в громадянську війну, ціна людського життя втрачає ціну з кожним днем. Це жахливо. Не виключено, що може бути і військовий конфлікт, на сьогодні це вже реальність”, – додав він.