У РФ хочуть дати силовикам повний доступ до геолокації і дзвінків росіян без суду

Ірина Дубровська 4, Лютий 2021, 15:55 49
У РФ хочуть дати силовикам повний доступ до геолокації і дзвінків росіян без суду

Російське міністерство пропонує не вважати дані про геолокацію зв’язку таємницею і просто надавати такі дані російським силовикам.

Про це повідомляє ТАСС, передає Думка.

Зазначається, що в Росії вже розробили відповідний законопроект.

Це пояснюють необхідністю шукати зниклих людей. Так, заступник глави відомства Олег Іванов зазначив, що законопроєкт спростить пошук зниклих, особливо коли важлива кожна година.

“Щорічно в країні губляться десятки тисяч людей. Для їх пошуку залучаються як ресурси федеральних органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, так і пошукові громадські організації та оператори зв’язку. Оператори зв’язку можуть надати службову інформацію засобів зв’язку, що включає координати абонентських пристроїв зниклих громадян”, – пояснив він.

На даний момент згідно з російським законом “про зв’язок” дані до геолокацій є тільки і одержувачів і відправників інформації, а оператори зв’язку повинні видавати ці дані третім особам тільки згідно з рішенням суду.

Після затвердження даного законопроекту, який вже направили в органи російської влади, цього ФСБ без рішення суду зможе отримувати дані від операторів мобільного зв’язку.

Нагадаємо, 31 січня, в Росії продовжились масові акції на підтримку опозиційного політика Олексія Навального, який був арештований в аеропорту після прильоту з Німеччині, де він лікувався.

Крім того, цього року у російських школах з’являться радники з виховання, які будуть проводити з дітьми виховні бесіди стосовно мітингів.