У Росії глухонімого оштрафували за “скандування гасел” на мітингу

Ірина Дубровська 6, Лютий 2021, 20:58 71

Житель Петербурга (Росія) Євген Агафонов, що практично не чує й не може розмовляти, отримав покарання за участь в акції на підтримку Олексія Навального. Суд визнав його “винним”, оскільки чоловік нібито брав участь  перекритті доріг і скандуванні гасел та оштрафував на 5 тис. рублів (майже 2 тис. грн).

Про це повідомив його адвокат Сергій Локтєв, передає Думка.

Сам Євген запевняє, що того дня просто йшов у магазин і не знав про акцію.

Агафонов має інвалідність III групи за слухом. Чоловік повідомив, що 31 січня йшов у магазин і про акцію протесту не знав. Закликів співробітників поліції про припинення акції він через глухоту не чув. Коли Агафонов побачив, що інших громадян почали затримувати, він показав поліцейським жест, що не чує.

Незважаючи на це, чоловіка затримали. У відділі поліції він провів дев’ять годин, перекладача йому не надали. Його адвокат уточнює: через те, що Агафонов має слабкий слух, він не міг розуміти пояснення поліцейських про право не свідчити проти себе і не знав, які у нього права та обов’язки.

У протоколі ж поліцейські вказали, що Агафонов “спільно з іншими учасниками публічного заходу скандував гасла”, попри те, що він не має можливості говорити.

Нагадаємо, в Росії тривають масові акції на підтримку опозиційного політика Олексія Навального, який був арештований в аеропорту після прильоту з Німеччині, де він лікувався.

Водночас, влада РФ вигадала, як “відбити” бажання школярам відвідувати мітинги.