Великобританія переживає найсильніше за півстоліття падіння рівня життя

ДУМКА 1, Вересень 2022, 03:07 1130
Великобританія переживає найсильніше за півстоліття падіння рівня життя

Британців чекає найбільше зниження рівня життя за пів століття, якщо наступний прем’єр-міністр не надасть десятки мільярдів фунтів додаткової підтримки.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Британський аналітичний центр Resolution Foundation попередив про падіння реальних наявних доходів на 10% протягом двох років, оскільки зростаючі рахунки за електроенергію призводять до двозначної інфляції.

Це погіршило б становище сімей які живуть на 3000 фунтів та стало б сильним ударом для трьох мільйонів людей.

Ліз Трас, яка претендує на місце прем’єр-міністра країни заявила, що вона виступає за зниження податків більш ніж на 30 мільярдів фунтів стерлінгів, але не повідомила подробиці про те, яка додаткова допомога планується.

“Жоден відповідальний уряд не може прийняти таку перспективу, тому для її вирішення потрібні радикальні політичні дії. Британії знадобиться пакет енергетичної підтримки вартістю в десятки мільярдів фунтів стерлінгів”, – сказала Лаліта Трай, дослідник фонду Resolution Foundation.

За даними фонду інфляція перевищить піковий прогноз Банку Англії на 13%, до середини 2023 року становище працівників буде не краще, ніж 20 років тому. Найбільш гостро цей тиск відчують найбідніші верстви населення.

Фонд закликав наступний уряд підвищити соціальну допомогу відповідно до інфляції в жовтні, коли рахунки за електроенергію зростуть на 80%, а не у вересні, як зазвичай.

“Британія вже переживає найбільше падіння реальної заробітної плати з 1977 року, і насувається сувора зима, оскільки рахунки за електроенергію досягають 500 фунтів стерлінгів на місяць”, – сказала Лаліта Трай.