Від коронавірусу у Москві помер поп, який закликав ігнорувати карантин і відвідувати храми

Самойленко Андрій 22, Квітень 2020, 15:04 585
Від коронавірусу у Москві помер поп, який закликав ігнорувати карантин і відвідувати храми

Померлий в Москві від коронавірусу настоятель кафедрального Богоявленського собору в Єлохові протоієрей Олександр Агейкін виступав проти закриття храмів і самоізоляції, заявляючи, що «Бог здатний нас зцілити».

Священнослужитель називав ініціативи глав регіонів щодо закриття релігійних установ через пандемію «популістськими і нерозумними».
«Влада не може нам щось забороняти. Вона повинна з нами вести діалог, заборони можуть викликати сплеск протидії. Але нам кажуть: “давайте закриємо храми”. Для чого? Тому що ми не довіряємо Богу?» – говорив Агейкін.

При цьому представник РПЦ усвідомлював той факт, що в храмах можна заразитися COVID-19, але, на його думку, саме «ця небезпека» приводить людей в церкви, де можна спільною молитвою звернутися до Бога за допомогою.

«Так, ми можемо захворіти, але Бог здатний всіх нас зцілити. Якщо ми будемо боятися хвороби більше, ніж Бога, то нам нічого не допоможе. Життя в руках Бога. Можна сховатися, забарикадуватися, пересидіти, але це не гарантує, що тебе не торкнеться хвороба, – говорив протоієрей. – А як ти будеш жити з тим, що більшість твоїх друзів вже не з тобою? Поки ти ховався, ти нічим не допоміг. Ти навіть не спробував. Ти просто самоізолювався ».

Спочатку про смерть протоієрея 22 квітня повідомила робоча група по коронавірусу при патріархові в телеграм-каналі. Пізніше на сайті РПЦ з’явилася інформація, що «батько Олександр помер після важкої хвороби від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією».