Віцепрезидент США відмовився усувати Трампа від влади

ДУМКА 13, Січень 2021, 09:51 73
Віцепрезидент США відмовився усувати Трампа від влади

Віцепрезидент США Майк Пенс у вівторок, 12 січня, відмовився застосовувати 25-ту поправку до конституції США для усунення діючого президента Дональда Трампа з посади після штурму його прихильниками Капітолія.

У цей день Палата представників ухвалила резолюцію із закликом до Пенса скористатися 25-ю поправкою до конституції, щоб усунути Трампа.

“Я не вважаю, що такі дії відповідають найкращим інтересам нашої нації або нашій конституції”, – написав Пенс у листі до спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі у відповідь на її заклик застосувати цю поправку.

За словами віцепрезидента, наразі адміністрація зосереджена на забезпеченні упорядкованого переходу влади і закликав інших членів Конгресу уникати дій, які “ще більше розділять і розпалюють пристрасті”.

При цьому Пенс також зауважив, що він не виконав вимогу Трампа скасувати офіційне підтвердження перемоги Джо Байдена на виборах. “Минулого тижня я не піддався тиску для здійснення дій, які перевищують мою конституційну владу (…) і я не поступлюсь перед зусиллями Палати представників грати в політичні ігри в такий серйозний час у житті нашої держави”, – зазначив республіканець у листі, який опублікував його офіс.

Пенс стверджує, що застосування 25-ої поправки як засіб “покарання або узурпації” “створило б страшний прецедент”. Лише віцепрезидент США може її застосувати. У цьому разі він би оголосив чинного президента неспроможним виконувати повноваження глави держави та перебрав би на себе керівництво нею.