Ще один тютюновий гігант закриває виробництво в Україні

ДУМКА 22, Жовтень 2019, 15:42 992
Ще один тютюновий гігант закриває виробництво в Україні

Один з найбільших виробників сигарет в Україні Компанія JTI Україна подала заяву до Державної фіскальну службу з повернення сплаченого акцизного податку на 350 млн гривень через наявну в законопроєкті №1049 норму про фіксовану маржу для продавців сигарет.

Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на пресслужбу компанії.

“Ми відкликаємо 350 млн грн сплаченого акцизу за прийняття Верховною Радою законопроєкту про встановлення фіксованої торгової маржі на сигарети”, – сказав директор з корпоративних питань і комунікацій JTI Україна Гінтаутас Діргела.

За його словами, у другій половині жовтня компанія знизила виробництво на 73% у порівнянні з планами.

Зокрема Дірлега додав, що у 2018 році компанія сплатила 8,35 млрд грн акцизного податку.

Нагадаємо, раніше  повідомлялося, що “Філіп Морріс”, “Джей Ті Інтернешнл Компанії”, “Брітіш Американ Тобакко” і “Імперіал Тобакко” розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через прийняття Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торгової націнки на їхні товари.

“Факт прийняття цього закону спричинить серйозні наслідки для галузі. Це відсутність перехідного періоду і механізмів імплементації. Найближчим часом це піддасть наш бізнес ризикам. Ми будемо змушені розглянути питання виробництва нашої продукції на інших фабриках, оскільки ми навіть не до кінця розуміємо, як виконувати цей закон (№1049 – ІФ)”, – сказав генеральний директор групи “Брітіш Американ Тобакко Україна” Саймон Велфорд в ході прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в середу.

Він пояснив, що прийнятий у другому читанні законопроект №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

Генеральний директор “Імперіал Тобакко” в Україні Ростислав Чернак, згадані законодавчі ініціативи можуть спричинити за собою збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами з 8,4% до 20%. При цьому він додав, що за останні три роки обсяг “тіньового” тютюнового ринку виріс приблизно в сім разів і це щороку коштувало держбюджету 5 млрд грн.

Водночас Чернак спрогнозував скорочення обсягів виробництва сигарет на 25%.

“Падіння на 25%, за нашими підрахунками, коштуватиме держбюджету близько 7 млрд грн. Тому ми закликаємо Верховну Раду переглянути законопроект №1049 і вилучити з нього поправку, яка встановлює регулювання торговельної націнки. Ми звертаємося з проханням, щоб в Україні запрацював прозорий законотворчий процес поряд з відкритим діалогом з найбільшими інвесторами. А такі значні зміни в оподаткуванні змушують нас переглянути наш бізнес в Україні”, – сказав він.

Генеральний директор “Філіп Морріс Україна” Міхаліс Александракіс додав, що запропонована націнка не характерна для країн з ринковою економікою, не узгоджується із зобов’язаннями України в рамках СОТ і суперечить чинному законодавству України.

Крім того, за словами Александракіса, питання про регулювання інноваційних продуктів у тютюновій галузі (норма міститься в законопроектах №1210 і №1210-1) необхідно виділити в окрему ініціативу, яка буде обговорюватися з урахуванням думки громадськості та експертів.

Одночасно генеральний директор “JTI Україна” Пол Холловей пропонує передбачити 10%-е річне зростання ставок акцизного податку на тютюнові вироби на заміну чинному 20%-му зростанню. На його думку, така ініціатива дозволить знизити темпи падіння легального ринку і, за прогнозами індустрії, забезпечить додаткові надходження до бюджету в обсязі 3 млрд грн щорічно.

“Філіп Морріс”, “Джей Ті Інтернешнл Компанії”, “Брітіш Американ Тобакко” і “Імперіал Тобакко” спільно виробляють понад 90% сигарет в Україні.