Портников: Зеленський не хотів виганяти Дубинського зі “Слуги народу”

ДУМКА 2, Лютий 2021, 19:48 272
Портников: Зеленський не хотів виганяти Дубинського зі “Слуги народу”

У коментарі керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахамія щодо виключення з фракції його колеги Олександра Дубинського є показове визнання: президент Володимир Зеленський закликав Дубинського вийти з фракції «хоча б тимчасово», щоб не кидати тінь на її репутацію – і на репутацію самого Зеленського відповідно.

Це визнання демонструє досить очевидні речі. Президент Володимир Зеленський не хотів виключення з фракції людини, яку американські інституції вважають учасником втручання у виборчі процеси в США. Для нього було б набагато зручніше, щоб проблема зникла, Дубинський на час пішов би у тінь, Коломойський би не образився, а американці переконалися б, що в оточенні Зеленського немає токсичних персон. І при цьому можна було б продовжувати керувати країною в тісному союзі з цими ж самими людьми і потішатися над американцями в дусі російського колеги Зеленського Михайла Задорного – вони ж тупі!

Але американці – вони не тупі, ні. І вони будуть вимагати від Зеленського не імітації, а реальних дій, які продемонструють, що недавній ставленик хижих олігархічних кланів позбувся їхньої опіки. Що рішення Зеленського – це не спроби догодити Коломойському або Ахметову, а прагнення реформувати країну. Що у своєму прагненні протистояти російській агресії Зеленський думає не про те, як не образити Путіна, а про те, як захистити Україну.

І це повинні бути не просто слова. Зеленський більше не на сцені «95 кварталу», хоч і не може зрозуміти різницю між цією ексцентричною сценою і кабінетом глави держави.

Зеленський повинен буде продемонструвати повну і безповоротну відмову від контактів із олігархами та їхніми посіпаками. Справжню, а не імітовану відмову – щоб резиденту ЦРУ не було про що доповідати начальству.

Зеленський повинен буде погодитися з кадровими рішеннями, які продемонструють цивілізованому світу, що він – разом із реформаторами і борцями з корупцією, з патріотами і захисниками країни, а не з угодовцями, пристосуванцями і колабораціоністами.

Огидне шоу, яке почалося після обрання Зеленського президентом країни, має змінитися нормальним політичним життям цивілізованої держави – а не того жебрацького бантустана без вакцин, на який Зеленський, його оточення і олігархи перетворюють Україну.

І якщо Зеленський цього не зробить – ніхто йому не повірить, не допоможе і грошей не дасть. Навіть якщо він умовить Дубинського і Коломойського на час заховатися.

Віталій Портников