Бізнес на карантині: одним все, а іншим закон?

ДУМКА 23, Квітень 2020, 13:55 111
Бізнес на карантині: одним все, а іншим закон?

Ненавиджу, коли одним усе, а іншим закон. Коли всі рівні, але є ті хто рівніший. Ось вам ДВА простих прикладу, які мене вбивають.

Приклад 1.

Вчора, гуляючи по Хрещатику виявив, що всі магазини електроніки спокійно працюють. Немає питань. Працюють як салони зв’язку.

У Алло відвідувачі вибирають звукові колонки і електросамокати. У Цитрусі при мені купили моторолер, вибирали ігрову приставку і придивлялися до навушників.

В обидва магазини заходили десятки відвідувачів. Так, вхід тільки в масках. Так, при вході антисептики. Так, прибиральниця протирає ручки дверей і миє підлогу.

Звичайно в цьому немає нічого поганого і я радий, що у них є робота.

Але скажіть. Хіба магазин меблів, магазин світла або магазини – посуду не готові були б так само дотримуватися суворого режиму на вході ?! Заради того, щоб хоч щось продавати, хоч комусь платити зарплату і хоч якось протриматися на плаву? Звичайно, були б готові – але для них діє карантин і заборона на торгівлю.

Чому одним великим і відомим, прямо в центрі столиці, на Хрещатику, можна впускати покупців в зал і продавати мопеди, а іншим, дрібним та середнім, по всій країні – не можна продавати паркет, штори або дивани ?!

Приклад 2.

Закрили всі кіоски продажу кави в разових стаканчиках. У кожному місті.

Тисячі – почуйте – тисячі малих підприємців залишилися без роботи, а разом з ними без роботи залишилися молоді хлопці, барісти і продавці, які мали хоч якусь роботу.

Ну ок! У вікно продавати каву не можна !!! Бл..дь. Так що ж ви тоді не закрили продаж кави в таких же стаканчиках в ВІКНО на МакДрайв Макдональдса? Чому я вчора під’їжджаю до вікна Маку і спокійно купую точно в такій склянці кави і мені її продають з вікна?!? Чому світовому гіганту Макдональдс можна в вікно продавати каву, а своїй українській малесенькій кав’ярні, яка складається з трьох співробітників, годуючих 3 сім’ї – не можна?!

Чесно. Я не уявляю, яку фізичну біль повинен відчувати власник кавового кіоску або маленького магазину, сидячи вже місяць без роботи і бачачи цю несправедливість.

Несправедливість. Це коли комусь великому, відомому і зі зв’язками можна – а тобі, такому ж, але звичайному без зв’язків, грошей і хабарів – не можна.

Повідомили, що карантин швидше за все продовжать практично ще на місяць. Не знущайтеся над малим і середнім бізнесом – у них немає грошей в шкарпетці, немає подушки і немає західного інвестора.

Великим і малим. Столичним і звичайним. Зі зв’язками і без. Або всім однаково забороніть працювати або дайте всім працювати в однакових умовах – дотримуючись на рівних норми і правила карантину.

Вчора я купив кави і молочний коктейль у вікні Макдональдс і підтримав під час кризи на 70 грн найбільшу світову корпорацію, а міг купити в кіоску українського ФОПа, дати йому вижити і підтримати його сім’ю.

Але його закрили на карантин …

Бізнес на карантині: одним все, а іншим закон?