З 1 січня для ФОПів ввели штрафи за проведення фінансових операцій без РРО

ДУМКА 2, Січень 2022, 09:18 126
З 1 січня для ФОПів ввели штрафи за проведення фінансових операцій без РРО

Голова фінансового комітету Ради Гетманцев назвав установку РРО, що прискорилася, “довірою до закону”, однак вибору у підприємців в цьому питанні немає.

Станом на 31 грудня, кількість зареєстрованих в Україні програмних і звичайних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО), використання яких з 1 січня стане обов’язковим для фізичних осіб-підприємців 2-4 Груп, перевищила 500 тисяч одиниць. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат зі “Слуги народу” Данило Гетманцев.

За словами парламентарія, в останні дні в Україні підприємці реєструють понад 10 тисяч касових апаратів кожну добу, а за грудень була досягнута планка в 67 тисяч реєстраторів.

“Система працює без збоїв. Дякуємо за довіру, повагу до споживача і закону!!!”— прокоментував ці цифри Гетманцев.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року всі фізичні особи-підприємці (ФОП, укр. – ФОП), які є платниками єдиного податку 2-4 груп, зобов’язані використовувати касові апарати для проведення розрахункових операцій. За кожну транзакцію без фіскалізації підприємцю загрожує штраф, сума якого залежить від кількості незаконних операцій:

  • перша-100% від суми чека;
  • другі і наступні — 150% від суми чека.