Через рішення суду гроші МВФ можуть перейти Коломойському

consaidin 13, Червень 2020, 10:02 231
Через рішення суду гроші МВФ можуть перейти Коломойському

15 червня Верховний суд може винести рішення на користь Суркіса та Ігоря Коломойського по справі “Приватбанку“. Про це пише британський економіст Тімоті Еш у внутрішній розсилці.

Мова йде про позов у справі про визнання недійсними договорів обміну депозитів Суркісів обсягом 1 млрд грн на акції додаткової емісії “ПриватБанку” під час націоналізації. Рішення суду в понеділок стане вирішальним для вкладів на більш ніж 30 млрд гривень.

Еш зазначив, що багато адвокатів упевнені, що суд винесе рішення проти “ПриватБанку”, внаслідок чого Україна і держбанк будуть зобов’язані виплатити Коломойському близько 1 млрд доларів. На думку британського економіста, рішення на користь Суркіса і Коломойського погіршить становище України перед МВФ та іншими іноземними кредиторами.

За словами Еша, в такому випадку, адміністрацію президента Володимира Зеленського і МВФ чекає піар-катастрофа. Сума збитків держави від “ПриватБанку” зросте з 5,5 млрд доларів до 6,5.

«По суті, весь stand-by agreement МВФ буде з’їдений збитками “ПриватБанку” і виплатою половини боргу за останнім кредитом МВФ на суму $2 млрд», — уточнив Еш.

Він заявив, що гроші, виділені МВФ, перейдуть Коломойському і Суркісу, тобто “з однієї кишені в іншу”, через що МВФ може зіткнутися з питаннями, чому меморандум з Україною був підписаний без достатніх гарантій. Еш додав, що оптимізм ринку щодо України пов’язаний з очікуваннями дотримання Україною умов меморандуму з МВФ.

Нагадаємо, члени правління “ПриватБанку” отримали від прокуратури Києва повістки на допит у справі про депозити братів Суркісів.