Держсекретар США на прикладі України пояснив європейцям, чим закінчується дешевий російський газ

ДУМКА 2, Травень 2019, 14:48 737
Держсекретар США на прикладі України пояснив європейцям, чим закінчується дешевий російський газ

Державний секретар США з питань енергетики Рік Перрі порівняв поставки дешевого російського газу в Європейський Союз з ненадійним дешевим автомобілем і послався на досвід України.

Так у середу в Брюсселі на короткій прес-конференції він відповів на питання про те, чому ЄС повинен купувати дорогий зріджений газ зі США в умовах наявності дешевого газу з РФ, повідомляє Цензор.Ні з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“Ви отримуєте те, що за що платите. Чи Будете ви задоволені, купуючи найдешевший продукт, який ви можете знайти, незважаючи на те, буде чи ні для вас постачальник працювати 24 дні в тиждень, 365 днів у році? Якщо дешевизна поставок це все, про що ви турбуєтеся, тоді ви можете не купувати БМВ або Мерседес-Бенц-одні з найкращих автомобілів, які є в Європейському Союзі. Ви можете придбати дешевий автомобіль у когось іншого, але це може бути ненадійним. Те ж саме з російським газом”, – провів аналогію держсекретар.

“Я думаю, що якщо ви запитаєте наших друзів з України, вони можуть вам сказати, що доступності та надійності тут може і не бути”, – додав Перрі.

Він підкреслив, що для США “вкрай важлива вільна і суверенна Європа”. “Немає кращого засобу досягти цієї мети, ніж поглиблюючи енергетичну безпеку… Цього ранку ви чули директора Міжнародного енергетичного агентства, який сказав про те, що 2/3 всього газового експорту прийде з США. Це тільки підкреслює той факт, чому ми сьогодні тут”, – пояснив Перрі мета проведення в Брюсселі першого енергетичного бізнес-форуму, який проходить у середу за участю європейських та американських компаній.