Для частини українців у грудні газ може подорожчати до 30 грн

ДУМКА 2, Грудень 2021, 16:29 559
Для частини українців у грудні газ може подорожчати до 30 грн

В Україні в грудні тарифи на газ для 457 тис.сімей можуть злетіти до 30 грн за куб. це може статися, якщо тих, хто користується послугами постачальника останньої надії, не дозволять перевести на річну ціну.

Про це повідомила прес-служба “Нафтогазу”. За діючими правилами ті українці, які залишилися без постачальника газу (наприклад, їх компанія більше не змогла торгувати блакитним паливом), автоматично стали клієнтами постачальника останньої надії. Однак з грудня спеціальна ціна для них більше діяти не буде.

У НАКу пропонують автоматично перевести їх на річні тарифи “Нафтогазу”. Таким чином, вони додатково отримають 457 тис.клієнтів. Але в зворотному випадку цим же клієнтам доведеться платити за газ близько 30 грн за куб. “у такому випадку ціна на газ буде змінюватися щодня і може становити більше 30 грн/куб. м”, – зазначили в НАКу.

Дозволити або заборонити “Нафтогазу” “забрати” клієнтів ПОН може Нацкомісія у сферах енергетики і комунальних послуг. “У разі відсутності підтримки з боку НКРЕКП, з 1 грудня 2021 року постачальник “останньої надії” буде зобов’язаний здійснювати постачання газу всім своїм споживачам за ціною, розрахованою за формулою, зазначеною в пункті 24 Порядку проведення конкурсу”, – додали в компанії.

З травня 2021-го по травень 2022-го всіх українців автоматично перевели на річні ціни на блакитне паливо. Це означає, що вартість кубометра протягом усього цього періоду змінюватися не будуть. Це дозволяє нівілювати колебанія європейського ринку газу.