ДТЕК Енерго Ахметова потерпіла збитки, навіть звільнившись від податків

Ірина Дубровська 7, Червень 2020, 11:26 112
ДТЕК Енерго Ахметова потерпіла збитки, навіть звільнившись від податків

Збиток компанії ДТЕК Енерго, кінцевим бенефіціаром якої є Ринат Ахметов, за перший квартал року склав 7,5 млрд. грн.

Про це зазначено на сайті компанії.

Однією з причин збитку назвали криза на українському ринку електроенергії, яка спричинила “тривалу дестабілізацію роботи вугільних підприємств і теплових електростанцій” ДТЕК Енерго.

За перші 3 місяці року число енергетичних блоків компанії, що функціонують вдень і вночі, зменшилася до 16. Рік тому в денний час працювало 27 енергоблоків ТЕС ДТЕК Енерго, а в нічний – 25.

Ще однією причиною збитку стало різке падіння цін на біржових сегментах українського ринку електроенергії. За перший квартал ціна “на добу вперед” звалилася на 30% через обмеження вартості продажу Гарантованого Покупця, перегляду ПСО і зміна освіти цін на балансує ринку.
Читайте також: Головному архітектору Південного вручили підозру за допомогу фірмі Ахметова в захопленні земель порту

За даними ДТЕК Енерго, з січня по березень виробництво електроенергії впало на 37,8% до показника 5,1 млрд. КВт • год.

У квітні в сховищах компанії було на 80% більше вугілля, ніж рік тому.

Ще однією причиною негативних показників ДТЕК Енерго стало ослаблення гривні через економічну кризу, який був викликаний пандемією COVID-19.

А такою була офіційна заява на сайті ДТЕК Енерго про призупинення платежів по банківським кредитам та єврооблігаціям.
Це дефолт, але як пояснює ДТЕК Енерго, це для того, щоб “забезпечити українців світлом та теплом на період карантину”, а не для будь-яких інших цілей.

В умовах наростаючої економічної кризи, спричиненою пандемією коронавірусу COVID 19, спаду світових фінансових ринків й обвалу цін на сировинні товари, з метою мінімізації негативних економічних наслідків ДТЕК Енерго вживає надзвичайних заходів і призупиняє виплати купона за єврооблігаціями та процентів за банківським боргом.
Розроблений ДТЕК Енерго план із реагування на кризисні явища містить заходи з мінімізації негативних економічних наслідків в умовах наростаючої економічної кризи через пандемію коронавірусу COVID 19, та є необхідним для забезпечення роботи підприємств, для захисту здоров’я співробітників, для збереження безперервності виробничих процесів в умовах надзвичайної ситуації.

«25 березня уряд України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та прийняв рішення про продовження карантину до 24 квітня 2020 року. Це означає, що компанія ДТЕК Енерго повинна негайно вжити всі необхідні заходи для максимальної концентрації ресурсів та гарантувати безперервність виробничих процесів аби забезпечити українців світлом та теплом на період карантину. Наша відповідальність – забезпечити енергонезалежність та енергобезпеку України у цій ситуації», – зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

ДТЕК Енерго розроблює Пропозицію по введенню «standstill» та реструктуризації боргу по відношенню до випуску єврооблігацій та звертається з проханням до держателів єврооблігацій та банківського боргу підтримати компанію у цьому складному рішенні. Сьогодні критично важливо об’єднати зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19.