КСУ поновив справу, яка може скасувати націоналізацію Приватбанку, – Пономарь

Ірина Дубровська 22, Червень 2020, 16:12 209
КСУ поновив справу, яка може скасувати націоналізацію Приватбанку, – Пономарь

Загроза національній безпеці. Рішення щодо націоналізації ПриватБанку може скасувати Конституційний суд України. КСУ суд поновив справу, яка може скасувати націоналізацію Приватбанку.

КСУ несподівано відновив справу, якою може визнати неконституційним закон про Фонд гарантування вкладів фізосіб
Голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут просить Зеленського скликати РНБО, через виниклу загрозу державного масштабу в економічній сфері. Про це йдеться в листі ФГВФО, адресованому очільнику країни.

Справа, яка пролежала 4 роки на полиці в КСУ, 16 червня 2020р була відновлена.
Так, КСУ з 25 квітня 2016р за поданням Верховного суду України (ВСУ) розглядається питання відповідності норм закону про ФГВФО Конституції України. «Мета цього подання — визнання неконституційним Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“», — йдеться у листі.
Задоволення позову ставить під загрозу, зокрема, легітимність прийнятих Фондом рішень по Приватбанку.

У листі стверджується, що «задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків», — наголошується в листі.
«Наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні матиме катастрофічний характер як окремо для діяльності Фонду, Кабінету міністрів, Національного банку України та інших органів, так і для стабільності всієї фінансової системи України в цілому», — наголошується в листі.

Зокрема:
— унеможливить вивід неплатоспроможних банків з ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків;
— скасує вимоги до пов’язаних з неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди (збитку) банку і його кредиторам;
— унеможливить виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках діючих міжнародних програм і меморандумів.
«Крім цього, важливим питанням також є питання легітимності прийнятих Фондом рішень з дня прийняття закону, в тому числі по АТ КБ Приватбанк», — наголошується у листі.