Мінекономіки ухвалило рішення про недоцільність розслідування, щодо закупівлі нафти в РФ

Ірина Дубровська 25, Червень 2020, 19:41 129
Мінекономіки ухвалило рішення про недоцільність розслідування, щодо закупівлі нафти в РФ

Ціни на паливо в Україні постійно ростуть. Про можливі причини розповів Сергій Бевз у своєму Facebook:

“Міністерство економіки України відмовилось захищати вітчизняний ринок пального від московської експансії. Можновладці ухвалили рішення про недоцільність розслідування незаконних випадків постачання російської нафтової сировини до нашої держави. Такий вердикт санкціонував особисто міністр Ігор Петрашко. Це означає, що нинішня влада відкрито протегує економічне вторгнення держави-агресора на український ринок.

Зауважу, що за повідомленнями ЗМІ, половина членів комісії, що ухвалила відповідне рішення, не підписували і не бачили ухваленого документу, який 22 червня в обхід процедури розвозив членам комісії на підпис заступник міністра економіки Тарас Качка.

Проблема економічної присутності Кремля в Україні останні роки фактично ігнорувалась владою. Попри певні декоративні кроки, реальних заходів із мінімізації впливу держави-агресора на вітчизняну економіку не вживалось. Більш того, в окремих галузях залежність від Кремля зросла. Так з 2015 по 2019 постачання дизельного пального з Московії збільшилося з 9% до 50% загального обсягу імпорту до України(!). Кум Путіна Медведчук незаконно отримав в своє розпорядження стратегічний нафтопродуктопровід “Прикарпатзахідтранс”. Кремлівська «лужниківська група» дотепер контролює щонайменше 6 вітчизняних обленерго. В умовах війни така ситуація є абсолютно неприпустимою.

Вплив держави-агресора на українську економіку несе колосальні ризики для національної безпеки. Влада мала вжити найрішучіших заходів для усунення цієї загрози від московського капіталу. Замість цього нинішнє керівництво держави, схоже, збирається заохочувати російську експансію в економічній сфері. Зрештою, в лобіюванні Міністерством економіки московських інтересів немає нічого дивного. Адже нинішній очільник Мінекономрозвитку Петрашко кілька років працював на російський «Сбєрбанк», одружений на громадянці РФ, а за даними ЗМІ володіє елітною квартирою у Москві.” – написав автор.