Мінфін оприлюднило список заборонених слів, фраз і тем для чиновників при спілкуванні із журналістами

Ірина Дубровська 27, Квітень 2020, 14:08 75
Мінфін оприлюднило список заборонених слів, фраз і тем для чиновників при спілкуванні із журналістами

Відомство склало список заборонених слів, фраз і тем для чиновників при спілкуванні із журналістами.

У Міністерстві фінансів заборонили чиновникам говорити про дефолт, скасування націоналізації ПриватБанку і компроміс з Коломойським. Список заборонених слів і тем опублікували в понеділок, 27 квітня 2020р.

Зазначається, що під заборону потрапили слова і фрази: дефолт, технічний дефолт, реструктуризація, репрофайлінг, скасування націоналізації Приватбанку, компроміс з колишніми власниками Приватбанку, рецесія і деякі інші.

Також рекомендовано не обговорювати публічно прогнози, оцінки і розрахунки за держборгом, суверенні єврооблігації і варанти особам, які офіційно не уповноважені коментувати ці питання.

У коментарях на економічні теми рекомендовано використовувати лише офіційну інформацію, розміщену на офіційних інформаційних ресурсах.

Будь-які коментарі щодо випуску суверенних єврооблігацій можливо давати лише за погодженням з Мінфіном, радниками цього відомства і юристами.

Рекомендовано нікому не радити купувати державні цінні папери і давати прогнози щодо їхньої вартості. Також чиновників Мінфіну просять не давати коментарів щодо прогнозів економічного і фінансового стану України.

У рекомендаціях зазначено, що коментарі з питань держборгу для іноземних і українських ЗМІ не повинні відрізнятися.

Як наголошується в документі, невиконання цих рекомендацій може мати серйозні наслідки, включаючи розпродаж інвесторами боргових цінних паперів, збільшення вартості запозичень і погіршення суверенного рейтингу країни.