Нафтогаз не може продавати населенню газ по 8 грн, це занадто дешево, – Вітренко

ДУМКА 17, Грудень 2021, 00:26 1618
Нафтогаз не може продавати населенню газ по 8 грн, це занадто дешево, – Вітренко

У НАК “Нафтогаз України” не вистачить надовго власного ресурсу, щоб покривати різницю між ринковою вартістю газу і тією, яку платить населення. Ринкова ціна газу становить 45 грн за кубометр, а населенню продають за 8 грн.

Про це в ефірі телеканалу “1+1” заявив керівник “Нафтогазу України” Юрій Вітренко.

“За останній рік-за один тільки рік! – ціни на природний газ в Європі зросли в сім разів. Зараз держава, національна компанія роблять так, щоб люди не платили більше в сім разів. Зробили так, щоб за тепло люди платили стільки ж, скільки платили минулого року”, – заявив Вітренко.

“На газ ціна роздрібна-8 грн. При тому, що ринкова ціна – 45 грн. Різниця, яку фактично економлять українські споживачі – це все ресурс НАК”Нафтогаз”. 7,42 грн для потреб населення – ця різниця колосальна. Це десятки мільярдів гривень тільки в цьому опалювальному сезоні”, – зазначив Вітренко.

Чиновник сказав, що при таких високих цінах “Нафтогаз” довго не зможе покривати різницю.

“Ми чесно говоримо, що якщо збережуться такі ціни, ми як національна компанія не зможемо покривати таку різницю. Тому це буде серйозна розмова всередині країни: з депутатами, які фактично голосують за бюджет, які визначають джерела і використання коштів, зі споживачами, з українцями”. Ми дійсно будемо разом сідати і вирішувати, як проживати”, – сказав Вітренко.