Не чекайте зростання зарплат: оцінка економічного становища невтішна

Ірина Дубровська 12, Червень 2020, 10:33 81
Не чекайте зростання зарплат: оцінка економічного становища невтішна

Зростання реальної заробітної плати залежить від зростання економіки України, яка зараз знаходиться у великій кризі.

Як повідомив виконавчий директор громадської спілки “Економічний дискусійний клуб” Олег Пендзин, нещодавно МВФ оприлюднив нову оцінку ймовірного падіння економіки в Україні, яка за тиждень знизилася з 7,2% до 8,5%. Щодо зростання на наступний рік, то він оцінювався в 2,5%, а тепер цей показник опустився до 1,1%.

За словами економічного експерта, напевно, прогноз буде погіршуватися і далі.

“Рівень падіння української економіки безпосередньо залежить наскільки ми швидко і легко вийдемо з карантину. А ми зараз бачимо стрімке зростання хворих коронавірусом, якщо цифри будуть погіршуватися, цілком можливо, що ми повернемося до жорсткого карантину. Тоді про українській економіці можна буде говорити лише в минулому часі”, – каже він.

Зростання заробітних плат до кінця року чекати не варто.

Але і при найкращому варіанті очікувати підйому не варто, українська економіка входить у затяжну кризу, вважає економіст.

“Гарантоване до кінця цього року нічого не буде, якщо нам вдасться подолати захворюваність, і ми спокійно вийдемо з карантину, то в кращому випадку в січні наступного року у нас буде 1% зростання. А це, по суті, нічого. Коли ми падаємо на 8%, а в наступному зросли на 1%, то це лише означає, що ми впали на 7% по відношенню до 2019 року”, – пояснив Пендзин.

Як раніше повідомлялося, в Україні рівень безробіття в 2020 році може досягти рекордних за останні роки 9,4%. Половина безробітних, за даними статистики, це здобувачі з вищою освітою у віці від 40