Німеччина призупинила сертифікацію “Північного потоку-2”

ДУМКА 16, Листопад 2021, 12:12 203
Німеччина призупинила сертифікацію “Північного потоку-2”

Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG в якості оператора російського газопроводу «Північний потік-2».

Відомство заявило, що Nord Stream 2 AG може бути сертифікований тільки за умови, що він проведе реорганізацію відповідно до німецького законодавства. На тлі цих новин ціна газу в Європі почала зростати, а акції «Газпрому» — дешевшати.

У прес-релізі агентства говориться, що штаб-квартира Nord Stream 2 AG знаходиться в місті Цугу (Швейцарія). Тому для управління частиною трубопроводу, розташованої на німецькій території, оператор вирішив заснувати окрему дочірню компанію в Німеччині.

“Це дочірнє підприємство має стати власником і оператором німецької частини газопроводу. Потім дочірня компанія повинна виконати вимоги незалежного оператора, викладені в законі Про енергетичну промисловість Німеччини. Процедура сертифікації буде припинена до тих пір, поки основні активи і людські ресурси не будуть передані дочірній компанії»,— пояснив регулятор.