Після податкової амністії будуть перевірені всі доходи фізосіб з 1995-го, – Мінекономіки

ДУМКА 9, Грудень 2021, 18:16 1425
Після податкової амністії будуть перевірені всі доходи фізосіб з 1995-го, – Мінекономіки

Після завершення періоду податкової амністії будуть введені непрямі методи оподаткування.

Про це в інтерв’ю “НВ” повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

“Умовно кажучи, Якщо існує факт покупки великого об’єкта нерухомості, при цьому задекларованих доходів немає, і амністію людина не проходила, тобто він не показав своїх реальних доходів, з яких чомусь не були сплачені податки… наслідком цього буде те, що у податкового є донарахувати суму несплачених податків”,-заявив глава Мінфіну.

Міністр пояснив, як працюватиме механізм непрямого оподаткування: “у момент реєстрації угоди про купівлю-продаж, наприклад об’єкта нерухомості, така інформація з’являється в податковій. Податкова перевіряє інформацію, а людину ніхто турбувати не збирається, якщо немає підстав для цього “.

Система, за словами Марченка, працюватиме в автоматичному режимі.

“Автоматично податкова перевіряє наявність доходів, сплачених з 1995 року, підсумовує їх всі доходи, сплачені податки; потім зіставляє суму цих доходів з інформацією про покупку об’єкта нерухомості і його вартістю”, – пояснив глава Мінфіну.

Перевірки почнуться відразу після закінчення року, відведеного на так звану податкову амністію законом Про добровільне декларування, а саме з 1 вересня 2022-го.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд дозволив Ігорю Коломойському не платити у бюджет податок на прибуток у розмірі 4,28 млрд грн.