Рівень бідності в Україні зростає, – соцдослідження

Ірина Дубровська 20, Січень 2021, 23:42 868
Рівень бідності в Україні зростає, – соцдослідження

Пандемія коронавірусу, карантинні обмеження та локдауни підкосили не тільки здоров’я громадян але й суттєво погіршили їх фінансове становище.

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи у першому півріччі 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року рівень бідності зріс із 41% до 51%.

Більшість громадян значно втратила свої споживчі можливості. Зросли ризики бідності у багатьох категоріях населення.

Рівень бідності – це фактичний прожитковий мінімум. Зараз у бюджеті закладений прожитковий мінімум на рівні 2189 гривень.

Але фактичний прожитковий мінімум, який орієнтований по реальним ринковим цінам та витратам населення, майже вдвічі перевищує офіційний і знаходиться на рівні близько 4000 грн на одну особу на місяць, не рахуючи сплату комунальних платежів.

Разом з тим, більша частина пенсіонерів отримує пенсію на рівні 2300-3000 грн. Велика кількість українців працює за мінімальну зарплату на рівні близько 5000-7000 гривень.

Тому більшість українців у цей період просто намагаються вижити, витрачаючи майже всі свої доходи на сплату комунальних послуг і продукти харчування.