У наступному році пенсії в Україні стануть нижче прожиткового мінімуму: названо цифри

ДУМКА 5, Листопад 2021, 00:54 200
У наступному році пенсії в Україні стануть нижче прожиткового мінімуму: названо цифри

Після перерахунку пенсій у 2022 році левова частка українців на заслуженому відпочинку отримуватимуть менше фактичного прожиткового мінімуму.

Кабінет Міністрів передбачив розмір виплат, який буде значно менше мінімально необхідної суми.

Дефіцит Пенсійного фонду в 2022-му досягне рекордної позначки в 200,6 млрд грн. Є цілий ряд причин для цього, головне: відсутність виразної політики щодо детінізації зарплат, відмова підвищувати мінімальну зарплату для рівня її реальної позначки, складна ситуація в економіці, в тому числі, викликана зривом вакцинації.

Поки в уряді зосередилися на обіцянках ввести накопичувальний рівень пенсійної системи. Але він торкнеться тільки майбутніх пенсіонерів, крім того, при внесках з мінімальної зарплати розмір “накопиченої” пенсії буде ще нижче, ніж при діючій системі.

А ті 11 млн пенсіонерів, які зараз живуть на виплату з ПФУ, змушені будуть залишатися за межею бідності. І хоча прожитковий мінімум, у тому числі для пенсіонерів, Кабмін Дениса Шмигаля і обіцяв підвищити до рівня реального, на проект бюджету-2022 це не вплинуло.

Мінімальна пенсія до липня 2022-го буде на рівні 1934 грн, в липні збільшиться до 2027 грн, а в грудні – 2093 грн. Тобто самим малозабезпеченим українцям за рік додадуть всього лише 159 грн. І це при тому, що вже зараз, згідно з розрахунками Мінсоцу, Пенсіонеру на самі базові потреби, без урахування мобільного зв’язку, Інтернету, різноманітного харчування, в місяць потрібно 3692 грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що більше половини українських родин значно збідніли за останній рік.