Українці в період карантину катастрофічно бідніють

ДУМКА 5, Травень 2020, 13:27 94
Українці в період карантину катастрофічно бідніють

За час карантину 41% українців зіткнулися з негативними змінами в робочому графіку або оплаті. Про це свідчать результати дослідження компанії Kantar.

За даними соціологів, 15% вирушили в неоплачувану відпустку, роботодавці зменшили зарплату при тому ж обсязі роботи 5% співробітників. Ще 13% перейшли на неповну зайнятість зі зменшеною зарплатнею, а 8% взагалі втратили роботу.

Серед столичних жителів переважали ті, у кого зберігся повний робочих графік (11%). Хоча зустрічалися випадки, коли робочі години залишилися колишніми, але зменшилася зарплата (5%).

Не сталося змін в роботі 46% респондентів. З них 33% працюють, як і раніше – той же обсяг роботи і зарплата, а 13% – як і раніше не працювали (безробітні, декретну відпустку і т.п.).

Зміни в роботі позначилися на матеріальному благополуччі опитаних. Якщо взимку частка тих, кому грошей вистачає тільки на їжу становила 10% -12%, то зараз таких уже 15%. У квітні скоротилася частка тих, кому вистачає на побутову техніку (23% проти 30% в лютому).

Жителі великих міст і Києва в матеріальному плані відчували себе краще, ніж жителі інших міст. Зокрема, вони частіше, ніж мешканці середніх і малих міст, могли дозволити собі придбати практично все. Винятки становили хіба що такі дорогі покупки, як квартири або заміські будинки.