Українцям доведеться покривати збитки ломбардів

consaidin 7, Червень 2020, 17:14 157
Українцям доведеться покривати збитки ломбардів

В умовах, коли вся країна пішла на карантин, багато підприємств зупинили свою роботу і суттєво «затягнули ремені» в очікувані – як повертатимуться до звичного життя в умовах світової кризи, український Уряд дозволив відновити за умов карантину роботу «всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів і кредитних спілок.

Однак, економічна ситуація цих фінансових установ все ж зазнала збитків. Сталося це, в першу чергу через те, що боржники перестали віддавати позики. А оскільки уряд вніс заборону на нарахування штрафів та пені під час карантину, за таке рішення, у випадку судового втручання, доведеться розплачуватись з державної казни. Олексій Рейнс коментує:

“Багато хто забув: під час жорсткого карантину 2 Квітня 2020 Кабмін підписав постанову КМУ №211, яким дозволив роботу автосалонів і фінансових інституцій, зокрема ломбардів та кредитних спілок. У мережі тоді це висміяли, тепер країна буде тиснути економічні плоди цього рішення.

Асоціація Фінансових Інституцій опубилковала статистику, згідно з якою мікрофінансові інституції фіксують неповернення позик (у різних регіонах від 20% до 70%). По-простому: у ломбарди і “швидко гроші” перестали повертати гроші за кредитами. Статистика погіршилася в три рази порівняно з минулим роком. Що далі? Спершу на боржників спустять банди колекторів, після почнуться суди з фізособами, а потім і з державою.

Так-так, вони будуть подавати в суд на Кабмін з-за заборони на нарахування штрафів та пені під час карантину. Суд цей уряд швидше за все програє. І за боржників ломбардів заплатить держбюджету, тобто ми з вами. Так сказати підтримаємо великий бізнес, постраждалий від коронавіруса. Втім, при цьому уряді це вже стає нормою…”