Українцям почали приходити платіжки, в яких потрібно доплатити за опалення за минулі роки

ДУМКА 4, Листопад 2021, 06:12 727
Українцям почали приходити платіжки, в яких потрібно доплатити за опалення за минулі роки

В Україні деякі сім’ї отримали платіжки за опалення з урахуванням перерахунку за минулі роки. Одним потрібно доплатити, інші ж отримали переплату.

Це в роз’яснив експерт аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник. За його словами, перерахунок вартості можливий як у бік збільшення ціни послуг, коли у громадян утворюються борги, так і в бік зменшення, коли з’являються переплати.

“Теплопостачальне підприємство подає теплоносій до будинку. На вході в будинок теплова енергія враховується і визначається, скільки гігакалорій поставлено. Є будинки, в яких встановлено поквартирний облік теплової енергії, є ті, у кого його немає. Але на кожного жителя багатоквартирного будинку проводиться розрахунок вартості тепла за його власну опалювальну площу і за місця загального користування. У будинку, де встановлені прилади обліку, це простіше, а в будинках, які ними не обладнані, ситуація складніша”, – роз’яснює експерт.

Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг ” була затверджена ще у 2018-му році, на виконання Закону “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Після цього деякі постачальники провели перерахунки з урахуванням того, що поставляли в будинок теплову енергію, але недоотримали за неї кошти в повному обсязі, говорить Гарник.

“Тому деяким жителям доведеться доплатити. А у деяких, можливо, платіжки будуть зменшені”, – підсумував він.