Українцям розповіли спосіб, як платити за газ менше

ДУМКА 26, Січень 2021, 19:45 62
Українцям розповіли спосіб, як платити за газ менше

Одним із способів зменшення витрат на природний газ є укладення річних контрактів на газопостачання з НАК “Нафтогаз” або приватними операторами.

Подібна можливість вже доступна.

Про це в розповіла народний депутат, заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук. “Наприклад, у НАК “Нафтогаз” є користувачі, які мають річний контракт, і зараз у них зафіксована ціна 4,7 гривні за кубометр газу. Порівняйте з тим, що є в ринковому варіанті”, – зазначила вона.

За словами нардепа, за умови укладення контракту влітку доведеться платити за газ трохи більше, ніж інші споживачі. Однак економія взимку буде суттєвою.

“Дійсно, влітку ціна на газ може бути вищою, ніж ринкова, але влітку ніхто і не опалює. Хіба що у когось котел на гарячу воду, але все одно це значно менші витрати. А ось взимку ви однозначно будете вигравати”, – запевнила вона.

На думку Кравчук, це може стати “середньостроковим рішенням”.

“Річні контракти повинні запропонувати не тільки НАК “Нафтогаз”, а й приватні оператори. Це можна зробити, наприклад, навесні. Люди підписують цей контракт і розуміють, що у них ціна не змінюється щомісяця і вони щоразу не хапаються за серце, а розуміють: ми платимо за такою ціною”, – підкреслила вона.

У цьому контексті нардеп зазначила, що найбільша проблема з високими тарифами на газ в Україні – не власне тарифи, а рівень доходів громадян.

“Найбільша проблема – не те, що тарифи високі, а те, що низькі зарплати. Це дійсно ринкова ціна, вона збільшилася на ринку в Європі. Але у нас досить низькі заробітні плати, хоча вони і збільшилися, наприклад, в порівнянні з 2018 роком. Це суттєва сума для домогосподарств”, – констатувала вона.