В НБУ закликали Зеленського не давати вказівок щодо курсу гривні

consaidin 14, Липень 2020, 22:43 127
В НБУ закликали Зеленського не давати вказівок щодо курсу гривні

Співробітники Національного банку України закликали президента Володимира Зеленського не давати вказівок щодо встановлення курсу гривні.

Про це йдеться у відеозверненні працівників НБУ.

“Ми – молоді українці, народжені в незалежній Україні. У Національному банку України нас – близько двохсот. З необхідними навичками. Якісною освітою. Знанням іноземних мов. Баченням, у якій Україні ми хочемо жити завтра. І розумінням, що це завтра залежить зокрема й від нас. Ми не поїхали за кордон. На навчання чи на роботу. Дехто навіть повернувся. Бо ми віримо у можливість розвиватися тут. І допомогати розвиватися нашій держав. Пане президенте, рік тому ви казали що саме від молоді хочете почути, якою вона бачить нашу країну. Ми сприйняли це як підтвердження, що зробили правильно”, – йдеться у зверненні.

Співробітники НБУ закликали Зеленського не ігнорувати роботу Нацбанку.

“Ми не отримуємо надприбутків. Не крадемо, не отримуємо відкатів. Ми чесно та професійно виконуємо нашу роботу. Відстоюємо честь держави у судах. Комунікуємо складні рішення. Аналізуємо стан економіки. Будуємо прогнози, а не виставляємо необґрунтовані параметри. І ми не хочемо, щоб нашу роботу ігнорували. Вказували, який курс намалювати. Які позови відкликати. Навіщо тоді йти працювати на державну службу, якщо твоя робота нікому не потрібна?”, – заявили молоді спеціалісти.

Вони також наголосили, що хочуть жити в Україні та працювати в незалежному Нацбанку.

“Ми хочемо жити і працювати в Україні. У незалежному Національному банку. Команду якого не цькують та не шантажують. Де рішення ухвалюються колегіально, на підставі розрахунків, а не забаганок окремих осіб. Ми хочемо жити в країні принципових і чесних людей. Які працею досягають результату. Шукають правильних і ефективних, а не простих і тимчасових рішень. Дотримуються слова і не виставляють країну аферистом на міжнародній арені. Ми нічого не вимагаємо, проте закликаємо Вас. Не допустіть руйнування незалежності Національного банку України! Його рішення повинні залишатися обґрунтованими та не залежати від політичних побажань. Це стане запорукою того, що тисячі молодих українців будуть бачити сенс йти до державних інституцій й залишатимуться будувати успішну державу”, – резюмували співробітники Нацбанку.

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв голові МВФ Крісталіні Георгієвій, що до кінця тижня визначить кандидата на голову НБУ.

Нагадаємо, Верховна Рада України 3 липня відправила у відставку голову Національного банку України Якова Смолія.

Як відомо, 1 липня Яків Смолій повідомив, що подає у відставку через політичний тиск.

Вже 2 липня президент Володимир Зеленський вніс в Раду постанову про звільнення Смолія.

Журналіст НВ Петро Шевченко повідомив, що Зеленський викликав на зустріч Смолія і змусив його під диктовку написати заяву на звільнення.

Євросоюз відреагував на заяву про відставку Смолія, попередивши про загрозу для підтримки реформ в Україні через можливий підрив незалежності НБУ.