Вчинок Юлії Тимошенко загрожує економіці України

consaidin 28, Травень 2020, 10:42 297
Вчинок Юлії Тимошенко загрожує економіці України

53 депутати на чолі з колишньою прем’єркою Юлією Тимошенко оскаржили у Конституційному суді особливу процедуру, за якою ухвалили закон про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. “Антиколомойський” закон є проханням МВФ у наданні Україні кредитної програми.

Депутати, які підписали подання, назвали зміни до регламенту для протидії спаму з правками неконституційними. І вимагають визнати неконституційними.

Серед підписантів, крім нардепів з “Батьківщини”, члени фракції “Слуга народу” (Ольга Василевська-Смаглюк, Олександр Матусевич), групи “За майбутнє” (зокрема Ігор Палиця, Ігор Гузь, Віктор Балога), вигнані з фракції СН Анна Скороход, Антон Поляков.

Закон про банківську діяльність, який підписав президент Володимир Зеленський, передбачає, що колишні власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише грошима. Рішення суду не може стати причиною для повернення банку його ексвласникам.

Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов були власниками Приватбанку. Банк націоналізували у грудні 2016 року.

Україна та МВФ узгодили нову програму stand-by обсягом $5 млрд на 18 місяців.

За словами президента Володимира Зеленського, гроші направлять на збереження платіжного балансу та підтримку бюджету України.