Україна пообіцяла МВФ відпустити ціни на газ для населення

ДУМКА 24, Листопад 2021, 22:18 176
Україна пообіцяла МВФ відпустити ціни на газ для населення

Україна в меморандумі з МВФ зобов’язалася не вводити граничні ціни на газ, що постачається населенню.

Про це йдеться у тексті оновленого меморандуму за програмою stand-by. Зокрема, Україна «забезпечить адекватні бюджетні асигнування» на субсидії і прагнутиме зробити так, щоб їх отримували всі домогосподарства, що потребують цього, у тому числі за рахунок поліпшення інформування населення та пом’якшення процедури їх оформлення. Для інших будуть ринкові ціни на газ.

«Ми зобов’язуємося не вводити повторно будь-які граничні ціни на газ, що постачається населенню, і забезпечувати, щоб оптові ціни визначалися на прозорому та ефективному ринку. Ми також подбаємо про те, щоб усі тарифи на опалення, що стосуються повноважень місцевої влади, були переглянуті та офіційно введені в дію для повного відображення газових та негазових витрат (включаючи капітальні витрати) до кінця жовтня 2021 року», – йдеться у меморандумі.

Будь-які «відхилення від рівня відшкодування витрат», спричинені стрибком цін на газ, мають покриватися субсидіями з державного чи місцевих бюджетів.

Вказано також, що нова наглядова рада Нафтогазу має запрацювати до кінця січня 2022 року. Влада забезпечить проведення компанією з міжнародною репутацією до квітня 2022 року незалежного аудиту, щоб визначити наскільки «діяльність Нафтогазу та контракти з фіксованою ціною являють собою субсидування ціни на газ для домогосподарств та теплокомуненерго».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна пообіцяла МВФ обмежити зростання мінімальної зарплати.

Також ми повідомляли, що українців позбавлятимуть нарахованих субсидій за заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.