Вітренко заявив, що навіть Міненерго не знає, скільки газу зберігає “Нафтогаз”

ДУМКА 14, Лютий 2021, 16:03 62
Вітренко заявив, що навіть Міненерго не знає, скільки газу зберігає “Нафтогаз”

У Міністерства енергетики України немає точної інформації щодо того, скільки на даний момент зберігається газу в газосховищах Державної компанії “Нафтогаз”.

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

“Загальні цифри. Непрозорість полягає в тому, що публіка не знає, скільки газу “Нафтогазу” в підземках. Мало того, там теж два режими – митний склад і немитний склад. І цієї інформації немає.

Мало того, я навіть розкрию секрет, я запитав у своїх співробітників, тому що потрібно було на Кабмін подавати документи. Міненергетики сказало, що” Нафтогаз” навіть Міненергетики не надає такі дані”, – сказав Вітренко.

Вітренко зазначив, що на даний момент у компанії “Нфтогаз” є основне завдання – забезпечити безперебійну подачу блакитного палива всім споживачам.

“Ми тримаємо” Нафтогаз “у державній власності для того, щоб” Нафтогаз “якраз працював там, де є провали ринку, де ринок сам по собі не працює ефективно, щоб” Нафтогаз ” виконував ще якісь інші функції. Наприклад, забезпечував безпеку поставок газу. А для цього ми повинні бачити, наприклад, скільки у самого “Нафтогазу” в підземці газу. Мало того, ми навіть повинні бачити, яка, наприклад, собівартість цього газу в підземці.

Тому що багато спекуляцій звучить на цю тему, що ось “Нафтогаз” закачує, купував влітку по 3 гривні, а зараз продає по 7. Я знаю, що це не так. Але на цифрах, наприклад, показати не можу. А це неправильно”, – додав В.О. міністра.