Влада передасть Коломойському 62% видобутку нафти і 26% видобутку газу в Україні

ДУМКА 25, Листопад 2021, 14:41 184
Влада передасть Коломойському 62% видобутку нафти і 26% видобутку газу в Україні

Уряд і державний “Нафтогаз” хочуть віддати олігарху Ігорю Коломойському контроль над 62% видобутку нафти, 26% видобутку газу в рамках поділу державної компанії “Укрнафта”.

Про це пише видання”Дзеркало тижня”.

До Нового року планується розділити “Укрнафту”, – Ігор Коломойський і НАК “Нафтогаз України” поріжуть її на дві частини. Ділити будуть не порівну, а “по-братськи”: приватникам шматок пожирніше, недоїдки – улюбленій батьківщині. Загалом, як завжди. При виробництві на рівні минулого року у Коломойського з товаришами залишиться 62% видобутку нафти “Укрнафти” і 26% видобутку газу”, – йдеться в статті.

Журналісти відзначають, що Коломойський отримає від держави найбільш ліквідні і розвиток родовища. “А всі проблеми з тисячами занедбаних свердловин того ж Борислава та інших їх вже не стосуватимуться”, – пояснюють автори статті.

Крім цього “Нафтогаз” вже визнав за собою борг перед структурами Коломойського в 0,7 млрд м3 газу і і готується передати йому ще 3,5 млрд м3.

“Є неофіційна інформація, що мова йде про визнання “Нафтогазом” зобов’язань по 3,5 млрд кубометрів спірного газу. За нинішніми ринковими котируваннями, ціна питання відлітала в небеса. Ситуація з рештою (понад 5 млрд кубометрів) – взагалі в тумані. До того ж НАК раптово виявила, що АТ “Укртрансгаз” зберігає близько 0,7 млрд кубометрів цього обсягу в ПСГ. За багато років судів про наявність такого газу в сховищах жодного разу не згадувалося”, – пишуть автори статті.

Крім частини держкомпанії і 0,7 і 3,5 млрд м3 газу, Коломойський може отримати від влади 10 млрд грн компенсації за те, що цей газ йому не віддали в 2007-2011 роках, додають автори статті.