Зеленський своїм махровим популізмом заганяє країну в боргову яму, – Омелян

ДУМКА 11, Серпень 2021, 19:44 2038
Зеленський своїм махровим популізмом заганяє країну в боргову яму, – Омелян

Зниження тарифів на електроенергію у серпні може призвести, навпаки, до негативних наслідків. Одноразового траншу від МВФ може не вистачити, щоб перекрити різницю, тож виникатимуть нові борги.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив міністр інфраструктури України у 2016-2019 роках Володимир Омелян.

Насправді сьогоднішнє рішення уряду – це такий махровий популізм і шарлатанство чистої води. Чому популізм? Бо ціна на електроенергію, як і на всі види товарів чи послуг, мають бути ринкові. Одночасно з цим мають бути ринкові зарплати.

Він пояснив, що у країнах є такий прошарок населення, який зараховують до найбідніших. Відповідно уряд допомагає таким людям субсидіями, нульовими ставками або шляхом оподаткування зарплат. Водночас подвійні або потрійні ціни, на думку Омеляна, є шляхом до корупції та зловживань.

Також Омелян прокоментував тривалість можливого зниження тарифів.

Всі енергетики в один голос стверджують, що реальна вартість одного кіловата вже понад три гривні. Відповідно, коли ми встановлюємо ціну в 1,44, це не покриває, швидше за все, навіть вартості доставки цієї електроенергії до домівок населення.

Знову ж таки питання – звідки це буде компенсовуватися? Всі розповідають, що ось ми отримали транш МВФ на близько 3 мільярдів доларів. Але це одноразова сума, і її не вистачить точно, щоб перекрити всі статті витрат, які зараз плодить Зеленський направо і наліво, заганяючи нас в боргову яму.