Американські археологи знайшли найстаріше поселення колоністів у Меріленді

ДУМКА 28, Березень 2021, 06:46 97
Американські археологи знайшли найстаріше поселення колоністів у Меріленді

Археологи знайшли місце розташування форту Сент-Мері-самого раннього поселення англійських колоністів в Меріленді. На його території розташовувалися житла індіанців. При цьому поки неясно, чи жили вони на території форту разом з європейцями.

Місце розташування форту Сент-Мері, побудованого в 1634 році першою хвилею європейських поселенців, які заснували колонію Меріленд, виявлено групою археологів на чолі з Тревісом Парно. Про це повідомляє сайт історичного комплексу Сент-Мері-Сіті. Відзначається, що територія фортифікаційної споруди була приблизно дорівнює футбольному полю.

“Виявлення місця розташування первісного поселення Меріленда є по-справжньому захоплюючою новиною для нашого штату. Це дає нам можливість відновити зв’язок з доколоніальним і ранньоколоніальним періодами”, – заявив губернатор Ларрі Хоган.

При цьому знахідка була зроблена ще в кінці 2019 року. Оголосити про неї планували в 2020-му, проте через пандемію церемонію перенесли.

Влітку минулого року Парно зробив нові відкриття в цьому районі.

Уточнюється, що першим на сліди Сент-Мері натрапив археолог-геофізик тім Хорслі, який досліджував місцевість в декількох сотнях метрів від річки Сент-Мері за допомогою георадара. Сканування показало відбиток гарнізонних ям, які утворювали великий прямокутник з напівкруглим бастіоном в одному кутку. Крім того, були знайдені докази існування жител всередині форту. Деякі з них, на думку Хорслі, могли належати індіанцям. Потім в ході розкопок під керівництвом Парно були виявлені сліди цегляного підвалу, що служив гауптвахтою або складом, а також спускового гачка мушкета і наконечника стріли з кварциту віком близько 4500 років. Ці знахідки підтвердили інформацію про місцезнаходження форту.

Польові роботи почалися ще в 1971 році, але довгий час не приносили бажаних результатів. Розкопки в зазначеному районі продовжаться. Дослідники сподіваються, що знахідка розповість не тільки про перших колоністів Меріленда, а й про корінних жителів. Відомо, що до європейців на території Сент-Мері проживало плем’я Яокомако.

“Це наш момент. Це найбільш ранній колоніальний Археологічний пам’ятник в Меріленді”, – заявив археолог Парно.

За його словами, Археологія показала, що люди жили на цій території протягом як мінімум 10 тис.років.

Перша група переселенців-близько 200 осіб — вирушила з Англії в Новий Світ на двох кораблях «Арк» і «давши» в листопаді 1633 року. Більше половини з них становили католики. У березні 1634-го при впадінні річки Потомак в Чесапікскій затоку було засновано перше поселення Сент-Мері, яке стало столицею нової колонії Меріленд. Воно виникло на місці індіанського селища Поекомеко.

Щоб уникнути проблем з місцевим населенням, Колоністи купили собі велику ділянку землі, заплативши сокирами, мотиками і тканиною. Як підкреслив Парно, стіни форту, швидше за все, були побудовані навколо вже існуючих індіанських жител. При цьому поки залишається нез’ясованим, чи жили Колоністи і індіанці в форті разом. Втім, можливість їх мирного співіснування не виключається.

Згодом Сент-Мері пережив економічний бум через високі показники місцевих плантаторів у вирощуванні тютюну, який став ходовим товаром. Це призвело до розвитку рабовласництва в регіоні. Зростання населення стимулювало розвиток міста та інфраструктури. Бурхливі темпи призупинила релігійна напруженість, коли між католиками і протестантами відбулися масові зіткнення. Указом англійського короля в колонії була скасована встановлена законом релігійна терпимість, в результаті чого католики Меріленда втратили право голосу.

Наприкінці XVII століття столицю колонії перенесли з Сент-Мері в Аннаполіс.

Після цього місто поступово почало занепадати. Населення зосередилося на фермерському господарстві, а центр колишньої столиці був перетворений в сільськогосподарські плантації. За останні 30 років на території Сент-Мері було проведено понад 200 археологічних розкопок. Місцевість славиться хорошим станом знахідок, які кілька століть пролежали недоторканими в землі. В даний час історичне місто Сент-Мері є туристичною визначною пам’яткою.

Першим поселенням англійських колоністів в Північній Америці було містечко Джеймстаун, заснований в 1607 році на березі річки Джеймс. У 1620-му припливли на кораблі «Мейфлауер» пілігрими заснували поселення Плімут біля мису Код на березі Массачусетської затоки.

За перші 75 років Освоєння Північної Америки з’явилося 13 колоній.

Переселенці займали незаселені території або вимінювали землю за безцінь у індіанців. Крім англійців, закріпитися тут намагалися голландці, іспанці і французи. Нерідко між ними відбувалися кровопролитні сутички. Але швидке освоєння північно-східних земель і тим більше просування вглиб континенту, за Аппалачські гори, ускладнювалося відсутністю доріг, непрохідними лісами і горами, а також небезпечним сусідством з вороже ставилися до прибульців індіанськими племенами.

Новини по темі: