В Антарктиці відколовся айсберг розміром з Лондон

ДУМКА 25, Січень 2023, 23:10 917
В Антарктиці відколовся айсберг розміром з Лондон

Від Антарктиди відколовся великий айсберг, розмір якого завбільшки з місто Лондон.

Про це повідомляє BBC.

У повідомленні вказується, що розкол стався неподалік від британської дослідницької станції Галлей 22 січня, між 19:00 та 20:00 за Гринвічем.

Тим часом Британська антарктична служба (BAS) інформує, що айсберг площею майже 1550 квадратних кілометрів відірвався від шельфового льодовика Бранта товщиною 150 метрів. Величезна льодова гора відкололася, коли тріщина Прірва-1 повністю пройшла через шельфовий льодовик.

У BAS заявляють, ще не пов’язано зі зміною клімату. Мовляв, подія є “частиною природної поведінки льодового шельфу Бранта”.

“Наші гляціологи та оперативні групи чекали на цю подію. Вимірювання шельфового льодовика проводяться кілька разів на день за допомогою автоматизованої мережі високоточних GPS-інструментів, які оточують станцію. Вони вимірюють, як шельфовий льодовик деформується та рухається”, – каже директор BAS, професор Дам Джейн Френсіс.

У службі наголосили, що це вже другий великий відкол айсберга у цьому районі за останні два роки. Він стався за 10 років після того, як вчені BAS уперше виявили збільшення великих тріщин у льоду.

До слова, станція Галлей розташована за 20 кілометрів від лінії розриву. Там перебуває 21 працівник. Наразі їм нічого не загрожує, а тому науковці продовжать свою роботу до початку лютого. Втім, у разі небезпеки, станцію Галлей зможуть відсунути від краю льодовика.