На Південно-Українській АЕС почнуть майнити біткоіни

ДУМКА 11, Жовтень 2021, 04:25 121
На Південно-Українській АЕС почнуть майнити біткоіни

В Южноукраїнську відбулась презентація проекту «Цифрова енергетична станція», що передбачає майнінг криптовалют на потужностях Южно-Української атомної електростанції (ЮУАЕС), повідомляє пресслужба станції.

Реалізацією проекту займається компанія Hotmine та ЮУАЕС.

«Стратегія реалізації проекту передбачає будівництво пілотної цифровий енергетичної станції (ЦЕС) потужністю 1 МВт з наступним її нарощуванням до 100 МВт. ЦЕЗ являтиме собою кілька морських контейнерів, в яких розмістять цифрові трансформатори», – йдеться в пресрелізі.

Керівництво ЮУАЕС зазначає, що проект ЦЕС дозволить використовувати надлишкову електроенергію станції, а також принесе економічну вигоду регіону – будуть створені нові робочі місця, економіка і цифрова інфраструктура отримає поштовх до розвитку.

Для будівництва ЦЕС ініціатор пропонує створити свого роду кооператив. Стати його членом зможе будь-який громадянин України, придбавши акції.

«Ми проєктуємо цифрові трансформатори, програмуємо і розробляємо блокчейни, тому усе, що потрібно з нашого боку ми надамо. Від атомної станції такому підприємству потрібна потужність, від «Укренерго» – відповідний тариф на електроенергію, від того, у кого є земля, – площа, той у кого є гроші, може посприяти фінансово. Усі ці активи ми об’єднаємо і разом отримаємо прибуток», – пояснив принцип організації децентралізованої ЦЕС Олесь Слободенюк.