Друга світова війна: у мережі опублікували унікальні знімки Франції в період німецької окупації. ФОТО

Володимир Маркопольский 7, Квітень 2021, 04:31 104

У 2020 році на інтернет-аукціоні в Німеччині були продані фронтові знімки невідомого німецького військового — учасника Французької кампанії вермахту 1940 року.

Всі негативи німецької фотоплівки Agfa Isopan F знаходилися в спеціальному картонному кляссері і добре збереглися навіть через 80 років.

На знімках відображені наслідки вторгнення третього рейху на територію Франції: її знищені танки, вбиті і ті, хто здаються в полон, зруйновані міста, а також побут німецьких військових і повсякденне життя окупованого Парижа.

У червні 1940 року Франція зазнала національної катастрофи: протягом шести тижнів військова машина нацистської Німеччини стрімко розтрощила армію Третьої республіки та її союзників. 14 червня 1940 року війська вермахту урочисто вступили в зданий без бою Париж, а 22 червня 1940 року новий прем’єр-міністр Франції маршал Анрі Філіп Петен підписав принизливе перемир’я з Третім рейхом.

Більше половини французької території разом з Парижем опинилися в безпосередній німецькій окупації, а на півдні країни було сформовано маріонетковий уряд з місцеперебуванням в невеликому курортному місті Віші.

Читайте також: Історики розповіли, як Гітлер вводив расові закони в Німеччині

Так почався період колабораціоністського режиму Віші, прапором якого було заперечення спадщини Великої Французької революції і повернення до традиційної консервативної ідеології і цінностей католицької віри (так звана «національна революція»).

Колишній герой першої світової війни маршал Петен став номінальним “главою французької держави”, але фактично повністю перебував під контролем Третього рейху.

Вже в листопаді 1942 року гітлерівські війська окупували всю територію Франції. Це мало жахливі і трагічні наслідки-тільки в період з 1942 по 1944 рік німецькі нацисти і їх французькі посібники депортували в концентраційні табори близько 76 тисяч євреїв.

Режим Віші зазнав краху влітку 1944 року після звільнення Франції силами англо-американських союзників по антигітлерівській коаліції.

Читайте також: історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики

У післявоєнній Франції пам’ять про нищівну поразку 1940 року і масовому колабораціонізмі в роки Другої світової війни стала болючою травмою для національної самосвідомості.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що історики розповіли, як Гітлер придумав «народний автомобіль».

Також ми повідомляли, що археологи виявили на місці військового штабу Гітлера в Польщі нові знахідки.

Крім того, ми писали про те, що в секретному бункері Гітлера в Аргентині знайшли фотографії і монети.

Також ми повідомляли, що на Канарських островах знайшли секретну клініку Гітлера