У печерах Юдейської пустелі виявили древні біблійні сувої від пророків

consaidin 5, Квітень 2021, 10:48 48
У печерах Юдейської пустелі виявили древні біблійні сувої від пророків

Таку історичну знахідку виявили археологи з Ізраїлю: в печерах знайдені біблійні сувої і інші релігійні предмети.

Знахідка вчених – це десять шматочків пергаменту, де є написи грецькою мовою. Крім цього, на них можна побачити слово “Бог”, написане на івриті.

Експерти відразу зробили припущення, що сувій міг бути володінням єврейських повстанців, які ховалися в юдейських печерах в II столітті, після невдалої спроби повалення Римської імперії.

Відзначається, що це перша знахідка сувою в даних печерах в 21 столітті. Останній раз знахідки тут виявляли в 1960-их роках. Тоді археологам вдалося знайти локацію, яку вони назвали “печера жаху”: в ній і були виявлені перші сувої, а разом з ними – і 40 кістяків.

На нових знайдених сувоях є вірші з книг пророка Захарія і пророка Наума. Дані вірші входять в “Книгу дванадцяти малих пророків”. Таку назву вони отримали через свій розмір, який малий у порівнянні з “великими” пророками – Єремеєм, Данилом, Ісаєю, Єзекиїлем.

Написи на сувоях зроблені на грецькій мові, яка була затверджена в Юдеї в IV до Різдва Христового. Тобто, після завоювання Юдеї Олександром Великим. Єдине, що написано на івриті – це слово “Бог”.

У Відомстві старожитностей Ізраїлю вже відзначили, що дана знахідка шалено цінна для світу.

Крім сувоїв в печерах знайдені рїдкісні монети того ж періоду повстання проти Римської імперії, муміфікований скелет дитини і цілий кошик, вік якого може бути не менше 10,5 тисяч років.

Нагадаємо, що раніше вчені заявили, что “заборонений плід” із біблії був завсім не яблуком.