Вчені назвали дату “Великого потопу”

Галинка Антонюк 2, Квітень 2021, 14:01 176

Вчені Даремського університету у Великобританії розкрили, що близько 15 тисяч років тому рівень моря швидко піднявся по всьому світу на 18 метрів. Причиною стало катастрофічно швидке танення льодовиків, яке можливе і в майбутньому.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

Згідно з геологічними даними, наприкінці останнього льодовикового періоду, близько 14 600 років тому, рівень моря піднявся в десять разів швидше за нинішні темпи, всього за 500 років, що призвело до затоплення величезних територій суші. До цих пір було незрозуміло, які льодовики відповідальні за цю глобальну подію, що позначається в науковій літературі як MWP-1A (Meltwater Pulse 1A), проте деякі свідчення вказують на льодовикові щити в Північній півкулі.

Дослідники прийшли до висновку, що більша частина талої води припала на льодовикові щити Північної Америки і Євразії, при цьому загальний обсяг розталого льоду перевищував обсяг льодовиків Гренландії в два рази.  Внесок Антарктиди виявився, на подив фахівців, невеликим.

Передбачається, що скидання величезної кількості прісної води порушило глобальну циркуляцію океану.  Однак, поки незрозуміло, що саме викликало таке швидке танення.

Читати також: Квітневі сніг і мороз: Карпати засипало снігом (ФОТО)

На думку вчених, подібний сценарій може реалізуватися і в майбутньому через антропогенну зміни клімату, однак визначити ризик допоможуть майбутні дослідження.

Нагадаємо, раніше вчені знайшли частини Чорного моря, де ще не закінчився льодовиковий період

Джерело