Вчені знайшли частини Чорного моря, де ще не закінчився льодовиковий період

consaidin 1, Квітень 2021, 12:34 170
Вчені знайшли частини Чорного моря, де ще не закінчився льодовиковий період

Вчені виявили, що деякі з найглибших частин Чорного моря все ще реагують на зміни клімату, викликані останнім льодовиковим періодом – періодом, який офіційно закінчився майже 12 000 років тому.

Аналіз покладів газових гідратів, в даному випадку метану, захопленого молекулами води в твердій речовині, схожій на лід, виявив запізнілий відгук в північно-західній частині Чорного моря, відомої як конус Дунаю.

Разом з вимірами температури та іншими даними, керни покладів газових гідратів показують дещо досить дивовижне: рівні вільного метану під морським дном ще не адаптувалися до більш теплих умов, які вже переважали на поверхні протягом тисяч років.

«Це показує, що газогідратна система в глибоководному конусі Дунаю все ще реагує на зміни клімату, що почалися в кінці останнього льодовикового максимуму», — пишуть дослідники у своїй статті.

Провівши буріння до морського дна і провівши вимірювання температури, дослідники прийшли до висновку, що зона стабільності газових гідратів адаптувалася до більш теплих умов за останні тисячоліття, про що свідчить підйом до більш високого рівня, але вільний газ метан і пов’язаний з ним BSR все ще грають в догонялки.

Нагадаємо, раніше археологи знайшли дерев’яний дев’ятигранний колодязь, глибиною 9 метрів, а шириною 4,5 м, в провінції Шаньсі та півночі Китаю.

Джерело

Новини за темою: