Вчені розкрили загадку появи гігантських чорних дір

Володимир Маркопольский 11, Березень 2021, 20:45 198

Міжнародна група астрономів передбачила існування нового класу наднових, що виникають при вибуху надмасивної зірки і призводять до появи величезної чорної діри. Вчені вважають, що такі чорні діри можуть служити “зерном” для надмасивних чорних дір, чиє походження поки залишається загадкою.

Стаття дослідників опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Коротко про наукову роботу розповідається в прес-релізі на Phys.org.

Провідна теорія полягає в тому, що насіння надмасивних чорних дір утворилися після смерті перших масивних зірок у ранній Всесвіті, а потім ці зародки продовжували накопичувати навколишній газ і, нарешті, перетворилися на надмасивні чорні діри.

Читайте також: Вчені з’ясували, чому Марс обертається як дзига

Однак вчені не знайшли настільки масивні зірки в локальному Всесвіті, а маса рекордсменів порівнянна лише з 100-200 сонцями. Вони не змогли б підтримувати високий рівень акреції речовини.

У новій статті дослідники розкрили можливе існування класу наднових від зірок масою десятків тисяч сонць, які існували в ранньому Всесвіті в невеликій кількості.

Моделювання цих об’єктів показало, що в ході майбутньої місії космічного телескопа імені Джеймса Вебба вчені мають шанс спостерігати подібну наднову, що в цьому випадку підтвердить теорію про механізм появи надмасивних чорних дір.

Раніше повідомлялося, що знайдений у Великобританії метеорит виявився будівельним блоком Сонячної системи.

Також ми повідомляли, що вчені з’ясували, як з’являється і зникає загадкова біла хмара на Марсі.

Крім того, повідомлялося, що в російському модулі на Міжнародній космічній станції виявили нову тріщину.