Вчені зафіксували в космосі потужні вибухи загадкового походження

ДУМКА 7, Квітень 2021, 06:34 60
Вчені зафіксували в космосі потужні вибухи загадкового походження

Італійські астрономи виявили незвичайну активність надяскравого рентгенівського джерела NGC 4559 X7, розташованого на відстані 29 мільйонів світлових років Від Землі. Про це повідомляється в препринті статті, опублікованій в репозиторії arXiv.

NGC 4559 являє собою середніх розмірів спіральну галактику, що розташовується в сузір’ї Волосся Вероніки. Відомо, що в ній знаходяться два яскравих джерела рентгенівських променів: X7 і X10.

До цих пір ці об’єкти були погано досліджені, тому в новій роботі вчені проаналізували всі наявні дані про Х7, отримані за допомогою космічних апаратів XMM-Newton, NuSTAR, Chandra і Swift.

Астрономи побудували криву блиску NGC 4559 X7. Виявилося, що світловий потік від джерела посилювався приблизно в 5-6 разів за кілька годин. Крім того, в момент максимальної світності об’єкта вчені спостерігали спалахову активність, чого раніше не спостерігалося для цього Х7.

У момент вибухів невідомої природи джерело виділяло енергію близько 60 дуодецилліонов Ерг в секунду. При цьому спалахи повторюються з нерегулярною періодичністю.

За словами вчених, загадкові спалахи надяскравого рентгенівського джерела (ULX) не можуть бути пояснені тільки одним механізмом. Фахівці аргументують це тим, що спалахова активність не характерна для ULX і спостерігалася лише у невеликого числа джерел, у яких була відсутня квазіперіодичність в зміні яскравості.

Однак така картина може виникати в разі поглинання речовини чорною дірою або нейтронною зіркою.

Новини за темою: