Прокуратура інкримінувала Поклонській ряд злочинів

Ірина Дубровська 25, Травень 2020, 08:13 102
Прокуратура інкримінувала Поклонській ряд злочинів

Наталі Поклонській, яка після російської анексії Криму очолила підконтрольну Кремлеві прокуратуру Криму, а пізніше стала депутатом Держдуми, Прокуратура АРК оголосила дві підозри за кількома статтями. Разом з цим, Поклонська фігурує в ряді розслідувань, за якими підозри їй не оголошувалися.

Про це повідомили в прес-службі Прокуратури АРК.

Зокрема, як пояснили у відомстві, Поклонській оголошено підозру по .ч.1 ст. 255 Кримінального кодексу України – “створення злочинної організації”. Вказується, що Поклонська і ряд інших осіб, в тому числі російський глава Криму Сергій Аксьонов і російський спікер кримського парламенту Володимир Константинов створили злочинну організацію “з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів на території Автономної Республіки Крим, а також брали участь в ній”. Підозра також оголошено по ч. 3 ст. 146 – “незаконне позбавлення волі або викрадення людини”. Йдеться про “справу кримських терористів”, за яким у 2014 році в Криму було затримано і потім засудженіов Росії кримчанина Олега Сенцов, Олександра Кольченка, Геннадій Афанасьєва і Олексій Чирнія.

Також Поклонська підозрюється Прокуратурою АРК в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 438 – “порушення законів і звичаїв війни”.

“У підозрі є два епізоди, які інкримінуються як військовий злочин. Представляючи окупаційну владу, Поклонська брала участь у забороні Меджлісу кримськотатарського народу, а також причетна до незаконного переслідування учасників мітингу 26 лютого 2014 року”, – зазначили у відомстві.

Крім цього, Поклонська фігурує в ряді українських розслідувань, за якими їй не висувалися підозри. Зокрема, за даними прокуратури, мова йде про блокування доступу до сайту Крим.Реаліі на території півострова і в Росії, що кваліфікується, як “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”. Також в Прокуратурі АРК вказують на участь Поклонської у виборах до Держдуми Росії в якості кандидата від анексованого Криму, “завдала шкоди суверенітету України”. Ознаки даного злочину кваліфікуються за ч. 1 ст. 111 КК України – “державна зрада”.

Раніше в Прокуратурі АРК відзначали, що Поклонська злукавила в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону, що вона нібито не знає, в чому її звинувачують, бо їй “не прийшло письмове повідомлення”. Як зазначили у відомстві, її адвокати в Києві приходять до органів попереднього розслідування, в прокуратуру, в суд, знайомляться з матеріалами кримінального провадження.