В Україні злочини проти природи відстежуватимуться за допомогою супутників

Ірина Дубровська 16, Лютий 2021, 18:53 80

Державне космічне агентство України співпрацюватиме з Міндовкілля для надання супутникових даних про порушення екологічного законодавства.

Про це повідомляє пресслужба Державного космічного агентства, передає Думка.

“Співпраця Державного космічного агентства з Міндовкілля розширила спектр використання супутникових знімків в Україні. Це хороша можливість розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у протидії та запобіганню злочинам в екологічній сфері. Відтепер рівень реагування на екологічні загрози в Україні відповідатиме світовим стандартам використання супутникового ресурсу”, – розповів виконувач обов’язки Голови Держкосмосу Михайло Лев.

За допомогою аерокосмічної зйомки будуть фіксуватися та передаватися слідчим органам наступні екологічні порушення:

  • незаконні вирубки лісу,
  • видобуток корисних копалин,
  • стихійні сміттєзвалища,
  • забудови узбереж водойм.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів високо оцінили перспективи співпраці з Держкосмосом.

“Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу у ретроспективі та збирати достовірну інформацію про незаконні рубки або розробку кар’єрів. Тепер, виходячи на перевірку, інспектори ДЕІ чітко знатимуть координати місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців”, – зазначив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко.