Судна, які загорілися біля Керченської протоки, незаконно перевозили газ в Сирію

Володимир Маркопольский 22, Січень 2019, 02:25 188
Судна, які загорілися біля Керченської протоки, незаконно перевозили газ в Сирію

Газові танкери “MAESTRO” та “VENICE”, які загорілися в Чорному морі біля Керченської протоки, здійснювали незаконні поставки газу до Сирії з 2016 року.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ), з посиланням на Офіс з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

За даними відомства корабель “VENICE”, вийшов з російського порту “Темрюк” 20 січня, однак у момент аварії на судні була відключена система AIS (Automatic Identification System).Теж саме було і з іншим судном “MAESTRO”, остання інформація про який була отримана 9 січня.

У відомстві зазначили, що система AIS дозволяє вчасно реагувати на аварію на судні, щоб встигнути надати допомогу потерпілим. Крім того, система відстежує порушення і незаконні перетину кордонів кораблями.

У МінТОТ припускають, що систему відключили спеціально, щоб уникнути відповідальності з боку українського законодавства і не потрапити в список компаній порушників, до яких застосовуються міжнародні санкції.У відомстві зазначили, що зараз складно встановити точно, звідки був газ, який перевозили судна, однак можна припустити, що він був видобутий на незаконно анексованому українському шельфі.

Раніше повідомлялося, що в результаті аварії на суднах біля Керченської протоки загинуло 11 осіб, в даний час триває рятувальна операція.