Судна, які загорілися біля Керченської протоки, незаконно перевозили газ в Сирію

ДУМКА 22, Січень 2019, 02:25 283
Судна, які загорілися біля Керченської протоки, незаконно перевозили газ в Сирію

Газові танкери “MAESTRO” та “VENICE”, які загорілися в Чорному морі біля Керченської протоки, здійснювали незаконні поставки газу до Сирії з 2016 року.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ), з посиланням на Офіс з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

За даними відомства корабель “VENICE”, вийшов з російського порту “Темрюк” 20 січня, однак у момент аварії на судні була відключена система AIS (Automatic Identification System).

Теж саме було і з іншим судном “MAESTRO”, остання інформація про який була отримана 9 січня.

У відомстві зазначили, що система AIS дозволяє вчасно реагувати на аварію на судні, щоб встигнути надати допомогу потерпілим. Крім того, система відстежує порушення і незаконні перетину кордонів кораблями.

У МінТОТ припускають, що систему відключили спеціально, щоб уникнути відповідальності з боку українського законодавства і не потрапити в список компаній порушників, до яких застосовуються міжнародні санкції.

У відомстві зазначили, що зараз складно встановити точно, звідки був газ, який перевозили судна, однак можна припустити, що він був видобутий на незаконно анексованому українському шельфі.

Раніше повідомлялося, що в результаті аварії на суднах біля Керченської протоки загинуло 11 осіб, в даний час триває рятувальна операція.