В Генштабі пояснили для чого їм списки армійців-майданівців

Ірина Дубровська 24, Липень 2020, 10:10 4977
В Генштабі пояснили для чого їм списки армійців-майданівців

Наказ Командування Сухопутних військ про створення списків діючих військовослужбовців, які брали участь у Революції Гідності, мав первинний задум вшанування, а не покарання армійців-майданівців.

Про це розповів начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України полковник Богдан Сеник.

Він фактично підтвердив наявність таких розпоряджень та той факт, що вони по лінії МПЗ (морально-психологічного забезпечення) виходять із частин і військоматів, які підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ.

За словами речника Генштабу, обставини появи згаданих розпоряджень ще з’ясовуються, однак, попередньо, наявна помилка в комунікуванні такої ініціативи.

Полковник Сеник розповів, що потреба в обліку діючих військовослужбовців ЗСУ, які брали участь у Революції Гідності, була сформульована після прощання на Майдані Незалежності із загиблим Героєм України Тарасом Матвіївим. У цьому заході брали участь вищі командувачі й керівники ГШ та МОУ, і потрібно було оперативно організувати в Києві ритуал вшанування загиблого військовослужбовця-майданівця.

Відтак, пояснює представник Генштабу, з’явилася ініціатива визначити в лавах ЗСУ учасників Революції Гідності заздалегідь.

“НЕ ДЛЯ ПОКАРАННЯ, А САМЕ ДЛЯ ВШАНУВАННЯ”,

– наголосив начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ.

Він уточнив, що йдеться, наприклад, про можливість підготовки нагородження таких військових до пам’ятних дат тощо.

При цьому, Богдан Сеник погодився, що на існуючому політичному тлі така подача ініціативи в наказах СВ ЗСУ сприймається в негативному ключі.

“Потрібно було б вказати сенс задуму в преамбулі наказів”, – зазначив речник ГШ.