В Україні трапилась екологічна надзвичайна ситуація

Ірина Дубровська 26, Липень 2020, 21:41 113
В Україні трапилась екологічна надзвичайна ситуація

Профільна комісія Одеської ОДА визнала затонулий танкер «Делфі» надзвичайною ситуацією місцевого рівня, тепер його підійматиме держава.
Про це повідомив глава Одеської ОДА Максим Куций за підсумками засідання комісії з надзвичайних ситуацій.

Тепер це рішення має затвердити експертна комісія Держслужби з надзвичайних ситуацій, після чого вже держава відповідатиме за роботи з прибирання танкера.

«У судновласника та підрядної організації, залучених до процесу, було достатньо часу та спроб для вдалого підйому судна — вочевидь, їх підхід не спрацьовує», — наголосив Куций.

Як розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований, який також брав участь у засіданні, з «Делфі» знову вилились нафтопродукти, забруднена площа у близько 100 квадратних метрів.

За словами Куцого, екологічна інспекція має перерахувати збитки, завдані судновласником.

Також голова ОДА розповів, що роботи з прибирання танкера не припиняться навіть під час тендеру, на якому обиратимуть компанію-підрядника, а сам тендер відбудеться за скороченою процедурою.

«Скажу відверто. Часу на ліквідацію мало. Судновласник до останнього не відмовлявся від права на свою власність, затягуючи процес. Тепер ліквідацією займеться держава, з технічною реалізацією від АМПУ. А судновласник, в обов’язковому порядку, відшкодує вартість робіт та завдані збитки», — підсумував Куций.

У свою чергу, голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований повідомив, що чергова спроба підняти судно на кіль провалилась, і стався новий вилив нафтопродуктів у воду. Забруднено близько 100 квадратних метрів поверхні води.

Дослівно Мальований: “Держекоінспекцією в Одеській області відібрані проби води для лабораторного визначення вмісту ГДК. Станом на вчора – 25 липня – було встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації нафтопродуктів у 4,8 разів.

Дійшли згоди відмовити у продовженні робіт компанії-підряднику судновласника і долучити до операцї потужності Адміністрації морських портів України та ДСНС”.

Нагадаємо, 25 липня вчергове завершилася невдачею спроба підняти на кіль танкер «Делфі».

Невдалі спроби підняти танкер також відбулися 18 та 24 липня.