Судновласник розповів, чому не вдалося підняти танкер Delfi

Ірина Дубровська 26, Липень 2020, 16:12 291
Судновласник розповів, чому не вдалося підняти танкер Delfi

Судновласник танкера Delfi, який перекинувся біля узбережжя Одеси, заявив, що його не вдалося підняти, оскільки троси виявилися неякісними.

Про це він заявив в Telegram.

За його словами, не було шансів підняти танкер, оскільки троси від самого початку були неякісні. Необхідно було, щоб вони витримували до 63 тонн, а фактично троси витримували не більш 4 тонн.

“Швартові були закріплені на буксирах і зроблена спроба на малому ходу буксирувати танкер. Буксир Sea Ant використовувався як допоміжний для закладу сталевого троса. Буксири були виставлені в потрібній позиції, а саме перпендикулярно корпусу судна, троси були вирівняні. Однак, після вибірки слабини і досягнення натягу тросів, заплетені гаші на кінцях тросів, почали розплітатися. Після того як були підняті швартові на берег і в ході візуального огляду було з’ясовано, що троси виготовлені неякісно. При заявленому зусиллі заводом-виготовлювачем в 63 т, трос витримав не більше 4 т”, – пояснив власник Delfi.

Судновласник розповів, чому не вдалося підняти танкер Delfi

Тепер планується провести ремонт тросів або доставити на місце операції нові. Буксирування продовжать у понеділок.

24 липня стало відомо, що в Одесі стався черговий масштабний розлив нафти із затонулого на пляжі танкера.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року під час сильного шторму судно Delfi, яке перебувало в акваторії порту “Південний”, зірвало з якоря і віднесло в бік Одеси. В результаті танкер сів на мілину недалеко від пляжу “Дельфін”.

В результаті аварії танкера стався витік палива. Вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії танкера Delfi перевищила допустиму норму в 157 разів. За кілька днів після аварії навколо танкера встановили бони для очищення води.

Зараз судно міститься на тому ж місці, періодично з нього відбуваються витоку палива. Зокрема, витік стався напередодні, 23 червня.

25 червня одеський міський голова Геннадій Труханов заявив, що затонулий біля берегів Одеси танкер Delfi зможуть прибрати не раніше вересня.
За попередніми розрахунками Держекоінспекції України в Одеській області, розмір збитків внаслідок аварії нафтового танкера Delfi поблизу Одеси становить 15 204,73 долара (майже 410,2 тисячі гривень).